Androidi programmid – brauserid. Viirusetõrjed. Side. kontor
  • Kodu
  • Toimetajad
  • Abstraktne modelleerimisest vanem gr siilis. Keskmise rühma modelleerimistunni kokkuvõte “Metsasiil. Dünaamiline paus "Teekond metsa"

Abstraktne modelleerimisest vanem gr siilis. Keskmise rühma modelleerimistunni kokkuvõte “Metsasiil. Dünaamiline paus "Teekond metsa"

Skulptuuritunni "Siil" kokkuvõte

Keskmine rühm.

Sihtmärk: Tugevdada laste oskust veeretada peopesade vahel plastiliinipalli ja kahe sõrmega plastiliini välja tõmmata, et anda tööle iseloomulik pilt, lisada detaile (kõrvad, silmad), õpetada seemnete abil edasi andma kujundit. siil, kinnistada oskust kuulata õpetajat ja tegutseda tema juhiste järgi, arendada laste kujutlusvõimet ja loovust, arendada emotsionaalset reageerimisvõimet ja kujundlikku kõnet, kasvatada vastastikuse abistamise tunnet ja armastust looduse vastu.

Materjalid: Korv, kummist mängusiil, voolimislauad, plastiliin, päevalilleseemned.

Tunni käik:

Õpetaja toob rühma väikese taskurätikuga kaetud korvi.

K. Poisid, meie rühma on tulnud ebatavaline külaline. Ja selleks, et teada saada, kes see on, peate mõistatuse ära arvama:

Lama puude all Nõeltega padi. Lama, lama, Jah, ta jooksis.

K. Kes see on?

Lapsed: Siil!

B. See on õige, siil.

V. Tõstab taskurätiku, võtab välja siili. See on siil. Tema nimi on Erofey... Heidame pilgu siilile. Kuidas see välja näeb? Otse pallini. Mitte lihtsalt pall, vaid ka nõeltega. Mida sa arvad. Milleks siilile nõelu vaja on?

D. Siil kaitseb end vaenlaste eest.

B. Õigesti vajab siil vaenlaste eest kaitsmiseks nõelu. Mis meie siilil veel on?

D. Silmad, nina, kõrvad.

B. Poisid vaadake, meie siil Erofey kurb. Ta tahab mulle midagi salaja öelda. Ja kas sa tead, mida ta mulle ütles? Tal pole metsas sõpru. Teeme plastiliinist siilid ja siis äratab metshaldjas need ellu.

Siili tegemiseks rullime plastiliinist palli, seejärel tõmbame kolme sõrme abil välja koonu. Ja selleks, et keegi meie siili ei saaks solvata, vajab ta okkaid. Teeme seemnetest okkad, torgame seemned terava otsaga plastiliini sisse, mida rohkem okkaid, seda parem on meie siil. Nüüd lisame veel silmad ja nina. Siin on, milline ilus siil meil on!

Ja nüüd mängime teiega natuke.

K. Nüüd on meie sõrmed valmis siili aitama.

Laste iseseisev töö. Individuaalne abi.

K. Millised imelised siilid sul on. Nüüd Erofey mine ja tutvu nendega. V. Ta läheneb siiliga igale lapsele ja küsib, mis on tema siili nimi. Siin Erofey ja kohtusin oma sõpradega. Esmalt lähevad siilid näitusele ja seejärel metsa, kus metshaldjas teeb neist elulised siilid.

Ja nüüd mängime oma siiliga.

Siil Erofei ärkas üles, Siruta käed.. Ta sirutas ja naeratas. Ta tõstab oma käpad üles, Tõstke käed läbi külgede üles Asiis langetab need, Langetage see alla. Ja jälle tõstab, Ja jälle langetab neid.

Jelena Jurjeva

Integreeritud skulptuuritund« Siil» (keskmine rühm)

1. Eesmärk: õpetage lapsi kujundama objekti tervest tükist, andes edasi mõningaid iseloomulikke jooni (piklik nina, käpad, nõelad) .

Ülesanded:

Konsolideerige tehnikad skulptuur: taigna rullimine peopesade vahel;

Moodustage võime tõmmata üksikuid osi tervest tükist;

Harjutus väikeste esemete pressitud kujundi pinnale surumise tehnikas;

Kutsuge esile positiivne emotsionaalne reaktsioon üldisele tulemusele.

Sõnavaratöö: siil, nõelad.

2. Metoodilised võtted: verbaalne (mõistatuste äraarvamine siili kohta, selgus (lastega esitluse vaatamine, selgitus (millise kujuga on keha, pea, jalad, iseseisvus)) (laste töö, hetk, mil õpetaja annab individuaalset abi, üllatusmoment) (õunamaius) .

3. Materjalid ja seadmed: soolatud värviline tainas, lauad, salvrätikud, seemned (torud, tikud, pipraterad - igale lapsele; eelnevalt vormitud seened ja õunad - igale lapsele; su-joki pall - igale lapsele; esitlus okupatsioon.

4. Laste organiseerimine klassid alarühmade kaupa.

5. Eeltöö. Pildil vestlus lastega "Siil siilidega"; raamatute illustratsioonide vaatamine; multikat vaatamas "Siil udus"; mõistatuste arvamine siili kohta; laulu kuulates "Vaene siil".

Tunni käik.

(Lapsed sisenevad Grupp, neile tuleb vastu õpetaja).

Kasvataja: Tere kutid!

Lapsed: Tere! (Muusika mängib) .

Kasvataja: Poisid, kuulake tähelepanelikult, ma tahan teile oletuse teha mõistatus:

Mis jõulupuu see on?

See puu on elus

Tükeldatud riietes

Kõnnib mööda rada. (Siil)

Siin on nõelad ja tihvtid

Nad roomavad pingi alt välja.

Nad vaatavad mind

Nad tahavad piima. (Siil)

Lapsed: Siil!

Kasvataja: Õige! Täna räägime siilidest.

Siilid magavad nagu karudki terve talve. Aga enne talveunne jäämist Siil peab sööma hästi, saama hästi toidetud paksuks meheks. Kõhn, kõhn siil ei ela enne kevadet... Nii et siil jookseb sügisel, üritades rohkem süüa. Sööda siili öösel, sellepärast kutsutaksegi "Öine jahimees"... Ja mida siil sööb? Ussid, mardikad, konnad, sisalikud, teod, hiired, linnumunad. Ikka armastab siili metsaõunad, marjad, seened. Sügise lõpul teeb siil endale sooja rohust ja lehtedest pesa-naaritsa, kõverdub kerasse ja jääb magama.

Poisid, kuulake luuletust siilist. (Laps loeb)

Terav siil kõik varrastes

Läksin ka puu otsast karbonaadiga.

Tassisin vahtralehti majja.

Seal on hunnik kollaseid okkaid.

Lehed, põhk, kõik maja jaoks.

Ehitan maja, panen ukse kinni.

Jah hälli ja magusat und.

Ukse avan alles kevadel.

Siilil, nagu kõigil loomadel, on vaenlased. Ta kaitseb end nende eest oma teravate nõeltega. Siilidel on halb nägemine, kuid hea kuulmine. Siilid ujuvad hästi ja jooksevad kiiresti. Ja selleks, et kiiresti joosta, peame sina ja mina tegema iga päev? Laadimine.

Kehaline kasvatus "Siil siilidega".

Hiiglasliku männi all

Metsa lagendikul,

Siil jookseb koos siilidega. (Siililapsed jooksevad siiliõpetajale järgi)

Vaatame kõiges ringi,

Istume kändude otsa. (Nad teevad pöördeid peaga küljele, kükitavad)

Ja siis tantsime kõik koos,

Lehvitame niimoodi kätega.

Lehvitas, keerutas

Ja nad kiirustasid koju. (Lapsed keerlevad ja vehivad kätega)

Kasvataja: Näe, poisid, kui me harjutusi tegime, jooksid siilid metsa seeni ja õunu otsima. Ema jäi üksikuks, ta hakkas neile helistama, kuid siilid ei vastanud. Ema – siil palub sul aidata siili leida. Aitame teda! Kuidas saame teda aidata?

Lapsed (vastusevalikud): ... saab pimedaks ...

Kasvataja: Muidugi saab siili teha! Aga kõigepealt lähme teiega laudadesse ja mängime natuke.

"Siil" (su-jock).

Rulluv ogajas siil

Pole pead ega jalgu.

Jookseb peopesal

Ja pahvid, pahvid, pahvid. (ringikujuline liikumine palliga peopesade vahel).

Jookseb sõrmedel

Ja pahvid, pahvid, pahvid.

Jookseb siia-sinna

See kõditab mind jah, jah, jah. (sõrmede liigutused).

Mine minema, kipitav siil

Pimedasse metsa, kus sa elad (paneme selle lauale ja püüame sõrmepatjadega kinni)

Kasvataja: Hästi tehtud! Nüüd kaalume siil... Et tal on?

Lapsed: Keha, pea.

Kasvataja: Vaadake, lapsed, mis siilil peas on?

Lapsed: Nina, silmad, kõrvad.

Kasvataja: Mis sa arvad, mis see on?

Lapsed: Käpad, nõelad.

Kasvataja: Hästi tehtud! Kujundame soolataignast tervest tükist. Võtame terve tüki, paneme peopesale ja veeretame ringjate liigutustega palli, siis keerame munaks - eest kitsam, tagant laiem. Venitame ja teritame nina, tõstame seda justkui üles siil nuuskab... Kus seened kasvavad?

Kaunistame näo - kinnitame silmad ja nina (võid kasutada tatart, pipraterad)

Valmistame kipitava kasuka siil - kepp taga"Nõelad" (valime nõelad omal moel soov: seemned, tikud, torud).

Varem kujundatud seened ja õunad täiendavad meie käsitööd ametid... Kui kõik on selge, asuge tööle. (Muusika kõlab, lapsed hakkavad kostma okupatsioon) .

Kasvataja: Meie siiliema ootab oma siile! (Lapsed lõpetasid töö)

Kasvataja: Ja nüüd, poisid, lähme ja paneme kõik siilid emme kõrvale. Vaata, kui õnnelik oli siiliema! Ja siilid on ka õnnelikud, naasid ema juurde! Kõigil on lõbus ja meil ka! Tegime heateo. Ja emme - igale siilile küpsetas siil küpsiseid, igaüks siilil on lemmik leiate selle vihje abil (Gieneshi plokid).

Kasvataja: Poisid, laulame laulu sellest siil.

Kasvataja: Tubli, sa tegid täna suurepärast tööd! Mida me sinuga tegime? (Arutasid mõistatusi, kujundasid siili, mängisid pallidega, otsisid küpsiseid, laulsid laulu).

Kasvataja: Kui head kaaslased te olete! Ja siiliema tahab sind tänada! Ta andis maiuse üle. Nüüd peseme käsi ja sööme õunu.


Asukoht: Kaasan

Organisatsioon: MBDOU "Lasteaed nr 7"

Asukoht: Kaasan

Valdkond: "Kunstiline ja esteetiline areng".

Teema: Modelleerimine soolataignast "Siil Egorka" vanemas rühmas.

Eesmärgid, eesmärgid: Arendada kujutlusvõimet ja loovust; kujundada esmaseid ettekujutusi endast, teistest inimestest, ümbritseva looduse objektidest, arendada laste huvisid, uudishimu ja tunnetuslikku motivatsiooni.

Julgustada empaatiat kunstiteoste tegelaste suhtes; laste iseseisva loomingulise tegevuse elluviimine. Kujundada valmisolek ühistegevuseks eakaaslastega, täiskasvanutega.

Õppige tainast rullima, moodustades piisake. Arendage oskust kujundada väikseid detaile. Tugevdada täpse skulptuuri oskusi.

Varustus ja materjalid: mänguasi Siil, soolatainas (saab värvida, halliks toonitud), vürtsid - nelk, musta pipraterad, veetopsid, pintslid, virnad, sülearvuti, interaktiivne tahvel, kaart, mõistatusega ümbrik, pargi-/metsamaastik , massaažipallid.

Tunni käik.

1. Organisatsioonimoment. Tegevuse motivatsioon.

Tere kutid! Rõõm kohtuda. Öelge üksteisele tere. Soovitan täna minna sügisparki, kuid selleks, et mitte eksida ja ülesannetega toime tulla, peame olema tähelepanelikud ja sõbralikud.

(Kõik hääldavad kõnet kooris).

Ainult julge ja visa

Jõuab sihile rõõmsalt

Ja teel, mida vajate

Tea kestva sõpruse saladusi.

(Etlemise ajal seisavad lapsed ringis ja panevad käed kaaslaste õlgadele. Seejärel ühendavad lapsed oma paremad käed ringi keskel, asetades ühe käe teisele ja ütlevad moto "Üks for. kõik ja kõik ühe eest.")

2. Põhiosa.

1) Poisid, mul on selle pargi kaart. Alustuseks, et mitte eksida, peame leidma oma sõbralikule meeskonnale ülesande numbril 1. Vaatame kaarti, kuidas leiame missiooniümbriku?

(Kaardil on marsruut: peate seisma seljaga kella poole, kõndima 3 sammu edasi, 2 sammu paremale, 7 sammu edasi, 4 sammu vasakule, pöörake ümber, leidke ümbrik numbriga 1) . Selles on ülesanne.

Ümbrik 1. Arva ära mõistatus:

Mändide all, puude all,

Seal on kott nõelu. (Siil).

Kasvataja: Õige, poisid, see on siil. Eile jalutasin pargis ja kohtasin sellist Siili Egorkat. (Kuva interaktiivsel tahvlil).

Siil oli üksi kurb ja otsustasin ta meile külla kutsuda. Ta tahab sinuga sõbruneda ja sulle endast natuke rääkida. (Õpetaja kutsub lapsi istuma lagendikule – interaktiivse tahvli ette vaibale).

2). Multimeedia esitlus:

Siil: Tere poisid! Minu nimi on siil Egorka. Oleme siilid, elame parkides, metsas. Vahel, kui täitsa igav on, saame maal elama asuda. Ja siis te ei karda närilisi üldse. Meile meeldib ka piim!

Kasvataja: Poisid, näete, milline naljakas siil Jegorka. Siilile meeldib väga oma sõpradega mängida, et ta on valmis ka sulle oma mängu õpetama. Kuid kõigepealt leidke ümbrik numbrilt 2. Kui seisame seljaga kella poole, siis asub ümbrik ruumi kõige vasakpoolsemas nurgas. Kus see on? Täiesti õige.

3). Ümbrik 2. Sõrmemäng "Siil"

On harjutus sooritatakse kõigepealt paremal, seejärel vasakul käel.

Siil, siil, kaval siil,

sa näed välja nagu pall.

(lapsed veeretavad peopesade vahel massaažipalle)

Tagaküljel on nõelad

(pöidla massaažiliigutused)

väga väga terav.

(nimetissõrme massaažiliigutused)

Kuigi siil on väikese kasvuga,

(keskmise sõrme massaažiliigutused)

näitas meile okkaid

(sõrmuse sõrme massaažiliigutused)

Ja okkad ka

(väikese sõrme massaažiliigutused)

näeb välja nagu siil

(lapsed veeretavad peopesade vahel massaažipalle).

Koolitaja: Milline lõbus ja rahuldust pakkuv mäng. Poisid, öelge mulle, miks on siilidel nõelu vaja? (laste vastused). Kui siilid oleksid ilma nõelteta, kuidas nad siis metsas elaksid? Miks?

4). Teate, et siil Jegorkal polnud alati nõelu. Ma tahan teile rääkida muinasjutust "Miks siilil olid nõelad" (OE Khukhlajevi terapeutiline lugu, OV Khukhlaeva "Miks siilil olid nõelad").

Lugu: "Sa ilmselt ei tea, et kunagi ammu polnud siilidel üldse nõelu ...

... Sellest ajast saadik on siil aru saanud, kuidas okkaid heaks kasutada. Ja poisid ootavad teda igal hommikul õue."

Ja pimestagem teid samade imeliste siilide ees, nii tähtsate ja kasulike nõeltega!

5). Taigna modelleerimine.

Lapsed istuvad laudades.

Mõelge tahvli illustratsioonidele, siili mänguasjale - piklikule kehale tilga kujul. Mustad silmad, nina, lühikesed jalad, nõelad. Õpetaja esitab küsimusi.

Õpetaja näitab keha ja detailide vormimise viisi.

Kasvataja: poisid, kõigepealt pimestame torso (tilgake), piklik osa on koon. Esiteks veereme ringi (samal ajal kui õpetaja mõistab hukka))

Siil on kurnatud

Õunad kandsid seeni.

Me hõõrume tema külgi

Peame neid veidi sõtkuma.

Ja siis silitame jalgu

Et natuke puhata.

Ja siis me kratsime kõhtu,

Kõditame kõrva ääres.

Siil jooksis metsa,

Ta kilkas tänu meile.

Rullime siili kolmest küljest, mudime, kraabime, kõditame.

Nüüd kujundame jalad.

Siilil on nõelad seljas, mistõttu kutsuti teda mõistatuses "nõelakottiks". Kuidas saab siilile nõelu teha? Millest veel nõelu teha? Interaktiivne tahvel demonstreerib näidist nõeltega hambaorkidest, pulkadest, tikkudest, õlgedest, pastast.

Mul on selline lõhnav vürts, kes teab, kuidas neid seemneid nimetatakse? See on nelk. Teen ettepaneku teha siilile nõelad nelgist.

Mul on veel üks maitseaine, seda nimetatakse musta pipratera, mida sellest teha saab? Millega veel siilile silmi teha saab? (Laste vastused).

(Siil voolitakse valgest või värvitud soolataignast, kui tainas on valge, kutsutakse lapsi värvidega tööd värvima).

6). Peegeldus.

Kasvataja: Poisid, kui palju imelisi siile oleme pimestanud, teen ettepaneku panna nad päikese kätte (akna äärde laud või lambi alla). Vahepeal seame end heinamaale sisse ja igaüks räägib oma siilist. Vladik, kuidas sa oma siilile nime paneksid? Räägi meile väike lugu oma siilist, mitu sõpra tal on, kus ta elab, millega talvel tegeleb?

Lapsed räägivad oma tööst.

Kasvataja: Poisid, mul on väga hea meel, et kohtusite mu sõbraga - siil Egorkaga, nüüd on tal veelgi rohkem sõpru ja teil on uus sõber. Mida uut sa täna õppisid? Mida sa õppisid? Mida sa veel siilide kohta teada tahad? Soovitan küsida vanematelt, mida sa siilide kohta teada tahad, leida infot raamatutest, võid minna raamatukokku ja järgmises tunnis räägi siilide kohta sõnum. Näeme!

Kirjandus:

1. Taran O.V. Mängud siilipalliga -https://nsportal.ru/detskiy-sad/logopediya/2016/09/29/igry-s-myachikom-yozhikom

2. Khukhlaev O.E., Khukhlaeva O.V. Miks siilil on nõelad: teraapilised jutud. - Moskva: väljavaade, 2017 .-- 16lk.


Jelena Galiullina
Skulptuuritunni "Siil" kokkuvõte

Sihtmärk: Jätkake lastele siili kujutise loomist, kleepige päevalilleseemned siluetile, asetage need terava otsaga üles, üksteisest väga kaugele.

Areneb:

Arendage lastel tähelepanu, sihikindlust, tähelepanelikkust.

arendada laste aktiivset kõnet;

Parandage füüsilist aktiivsust;

Arendada käte peenmotoorikat;

Hariduslik:

Kasvatada kollektivismi oskusi;

Kasvatada täpsust, iseseisvust

Haridusvaldkondade lõimimine Tunnetus, ilukirjanduse lugemine, kunstilooming ( skulptuur, ohutus, side, tervis.

Materjal: mänguasi siil, näidis jaoks skulptuur

Töö vorm: saade, kirjeldus, küsimused, kehaline kasvatus.

Oodatud Tulemus: vastuste kujunemine õpetaja küsimustele, oskus suhelda ühistegevuses kaaslastega.

Laste tegevuste liigid: produktiivne.

Osalejad: kasvataja, esimese noorema rühma lapsed.

Atribuudid: mänguasi siil, näidis jaoks skulptuur, siilikoristus, päevalilleseemned, taldrikud.

Klasside käik.

Kasvataja: Poisid, istuge õigesti, sirutage selg, tehke oma jalgadega sõpru.

Uksele koputatakse, sisse astub mänguasi siil

Vos-l: Kes see on, vaata.

Lastel on õigus, see on siil.

Vos-l: kuulake luuletust siilist

Mis see tükk on

Hobbles konaruste vahel

See kannab endal tükki,

Kaks lehte ja seen.

Vos-l: vaatame poisid siili.

Õpetaja toob lastele mänguasja, kutsub neid kaaluma.

Vos-l: poisid, mis see on?

Lapsed: pea!

Vos-l: eks see pea on peal?

Lapsed: kõrvad, silmad ja nina.

Vos-l: Jah õigus. Ja need poisid on torso, korda

Lapsed kordavad.

Voye-l: ja mis see on? Küsib nõeltele osutades

Poisid, siil vajab nõelu, et kaitsta end temast suuremate loomade eest. See kõverdub palliks ja loomad ei saa seda puudutada, sest nõelad on torkivad.

Poisid, meie külaline on väga kurb, tal pole sõpru, aitame teda. Pimestame sõpra tema eest.

Kehaline kasvatus

Vos-l: poisid tulevad lauda.

Sõrmemäng

Siil trampis mööda teed ja kandis seeni korvis,

Vos-l: poisid vaata meie siilil on sõber. Vaata, mis tal puudu on.

Lapsed: nõelad

Vos-l: aita siilil vardad selga panna?

Lapsed: Jah!

Vos-l: võtke üks seeme korraga ja liimige see meie siili seljale, terava otsaga ülespoole, sest see on meil torkiv. Vaata, kui ilus siil sai. Meie siil ütleb, et aitäh sõbra abistamise eest.

Tulemus klassid: Poisid, kes tulid meile külla?

Mida me teiega tegime. Aitasime siilil nõelu torgata ja nüüd ei karda siilid metsa minna. Kas teile meeldis?

"Siil".

GCD kokkuvõte vanemas rühmas.

Haridusvaldkond "Kunstiline loovus" (modelleerimine)

Ülesanded:

1. Jätkake plastiliini ringjate liigutustega rullimise õppimist; kinnistada täpse modelleerimise oskusi.

2. Tugevdada voolimisoskusi erinevatel viisidel: rullimine, tõmbamine, silumine, tasandamine.

3. Jälgi asjade jagamisel ja töötlemisel järjestust.

4. Kasvatada emotsionaalset reaktsiooni loomingulise tegevuse tulemustele.

Eeltöö: Lugedes lugusid ja muinasjutte Siilist. Vestlus teemal "Mida siilid söövad." Uurides illustratsiooni "Siil metsas". Mõistatuste koostamine.

GCD materjalid: plastiliin, koonus, plaat plastiliini rullimiseks, salvrätik, virn.

GCD liikumine

Lapsed seisavad ümber laua, millele on kokku pandud haldjametsa installatsioon. Mängib muusika "Haldjatemets".

Koolitaja:

Poisid, kas te kuulete, kuidas maagiline muusika kõlab? Need on haldjametsa hääled. Kas sa tahad sellesse metsa sattuda? Selleks peate ära arvama mõistatuse:

Ta elab metsas puu all,

Kannab torkivaid nõelu.

Kui see järsku palliks kõverdub -

Röövloom naaseb ilma millegita.

Hammastesse, käppadesse sa ei võta

Mis oli tema hüüdnimi? ... (Siil)

Koolitaja: Hästi tehtud! Olete mõistatuse õigesti ära arvanud. Sina ja mina sattusime metsa vapustavale lagendikule. Ja kes seal puu all istub?

Täpselt nii, see on siil.

Õpetaja võtab kätte siilimänguasja ja ütleb, et siil istub üksi kuuse all ja on millegipärast kurb. Miks te arvate, et siil on kurb? Ilmselt on tal igav. Vormime tema sõpru plastiliinist.

Koolitaja:

Vaata, kui imeline ta on. Poisid, pöörake tähelepanu tema kehaosadele. Millised kehaosad on siilil?

Keha, pea, jalad.

Koolitaja:

Ütle mulle, milline on torso kuju? Pea? Jalad?

Lapsed vastavad: ovaalne, ümmargune.

Koolitaja:

Mis on keha suurim osa?

Torso. Pärast keha tuleb suurus pea, seejärel jalad.

Poisid, meie torso on juba valmis - see on muhk.

Ja öelge mulle, kuidas peate Pea skulptuurima? Käpad?

Lapsed (õpetaja abiga)

Pea tuleb teha nii: rullige peopesadega ringjate liigutustega suuremast plastiliinist lahti, et moodustada pall, seejärel rullige plastiliin sirgete liigutustega koonusekujuliseks.

Käpad tehakse rullides väikest ovaali, vajutades veidi alla.

Poisid vaatavad ettevalmistatud osi.

Millest meil puudu on?

Õige! Meil on puudu nina ja piiluauk.

Nina ja silmade jaoks – rulli peopesadega ringjate liigutustega plastiliinitükk, üks tükk ninale ja kaks väikest pallikest silmadele.

Koolitaja:

Märge. Kõigepealt kinnitatakse keha külge pea, seejärel jalad, nina pea külge, seejärel silmad. Iga osa tuleb ühendamisel tihedalt peale kanda.

Aga kõigepealt teeme sooja.

Kehaline kasvatus "Siil".

Siil trampis mööda teed ja kandis seeni selili. (Kõnnides üksteise järel ringides.)

Siil trampis aeglaselt, vaikselt lehtedest kahisedes. (paigal kõndides).

Ja jänku, pikakõrvaline põngerja, kappab koosolekule.

Aias sai keegi viltuse porgandi osavalt kätte. (hüppab paigale)

Nüüd on aeg tööle asuda. Istuge oma kohtadele tagasi. Hakkame oma siile voolima.

Poisid, meie kehalise kasvatuse tund algas sõnadega "Siil trampis mööda rada ja kandis seeni selga." Pimedame seeni ja õunu oma siilidele.

Õpetaja pöörab tähelepanu laste kehahoiakule.

Koolitaja:

Aga enne seente ja õunte tegemist teeme näpuharjutusi.

Sõrmevõimlemine "Kaval siil".

Kaval siil-friik

Õmbles turris jope ... Sõrmed ulatuvad külgedele)

Kõik nõelte ja nõelte kujul, ilma kinnitusteta, (Suruge nukk kokku ja tõmmake ükshaaval välja

sõrm.)

Nõela külge kinnitub siil (Me paneme käed lahtises lukus kokku.

Pirn, ploom - mis tahes puuvili, liigutame kõiki sõrmi)

Mis puu alt leiab (Liigutage nimetissõrme küljelt küljele

pool)

Ja kingitusega rikastele (Me paneme käed lahtises lukus kokku. Ta kiirustab oma poiste juurde. liigutame kõiki sõrmi)

Küsimused lastele:

Millised on siili osad? (laste vastused);

Mis on siilil peas? (laste vastused);

Mida kannab siil torso tagaküljel? (laste vastused);

Miks siilile nõelu vaja? (Laste vastused);

Kus siil elab?

Mida see sööb?

Miks on siil kurb?

Kuidas me siili aitasime?

Koolitaja: Hästi tehtud, poisid! Siilist võiks palju rääkida. Nüüd on meie siilil palju sõpru ja ta ei ole enam kurb. Aitäh, poisid!

Õpetaja eksponeerib laste töid mudelil "Fairy Glade".



Populaarseimad seotud artiklid