Androidi programmid – brauserid. Viirusetõrjed. Side. kontor
  • Kodu
  • Suhtlemine
  • Kokkuvõte otsesest õppetegevusest keskmises rühmas teemal "Mets- ja koduloomad." tunniplaan ümbritsevast maailmast (keskmine rühm) teemal. Kokkuvõte otsesest haridustegevusest keskmises rühmas "in gost"

Kokkuvõte otsesest õppetegevusest keskmises rühmas teemal "Mets- ja koduloomad." tunniplaan ümbritsevast maailmast (keskmine rühm) teemal. Kokkuvõte otsesest haridustegevusest keskmises rühmas "in gost"

Alferova Irina Sergeevna

MBDOU" Lasteaed nr 79" linn Samara

Kasvataja

Abstraktne otse haridustegevus V keskmine rühm

"Sügis on täis imesid"

Eesmärk: Edendada laste iseseisva kognitiivse tegevuse arengut.

Täpsustada ja üldistada teadmisi aastaajast, sügise iseloomulikest tunnustest, kinnistada laste teadmisi taimemaailmast (puud, metsa- ja aialilled), taimede elutingimustest, taimede kasulikkusest;

Arendage oskust töötada hoolikalt, naabrit häirimata, järgides ettevaatusabinõusid.

Muutke plastiliinist vorst lindiks ja kujundage sellest lill - roos, arendage oskusi töö täpselt teha;

Tugevdada oskust üksteist nimepidi kutsuda, kasvatada armastust looduse vastu ja austust selle vastu ning oskust teha koostööd.

Eeltöö: Sõrme-, kinesioloogiliste ja hingamisharjutuste igapäevane sooritamine. Didaktilise mängu “Mis see on?”, “Kelle paberitükk” läbiviimine.

Vestlusvormid lastega: Vestlus, suhtlemismäng, näpuvõimlemine, laste loovustoodete valmistamine, laste rühmatööd, didaktiliste mängude läbiviimine “Kes see on?”, “Uuri, kelle leht?”, meloodia “Sounds of the leht” kuulamine. Mets”.

Sõnavaratöö:

Aktiivne sõnavara: Kuldne, ilus, hele, kask, pihlakas, tamm, vaba.

Passiivne sõnavara: samet, roos, korv, puravik, puravikud, puravikud.

Metoodiline tugi: Magnetofon, metsa imitatsioon, raiesmiku imitatsioon, kandikud plastiliini ja salvrätikutega, lehed (kollased ja punased) kutsega metsa ja aeda.

Arenduskeskkonna korraldus: Flanelgraaf, maalid lehtedega (kollane ja punane), illustratsioonid taimeosadega, plakat sügisese metsa kujutisega, plakat lillepeenra kujutisega.

1. Motivatsioon (flanelgraafil ripub kollane paber).

Kasvataja. Poisid, vaata, keegi saatis meile paberi. Jah, sügis kutsub meid metsa külastama. Kas soovite minna reisile maagilisse metsa, kus teid ootab palju huvitavat? Seejärel sulgege silmad ja ma lehvitan võlulehte ja loen kolmeni.

2. Reis sügisesse metsa. Õpetaja loeb ja vehib võlupaberiga, kõlab meloodia “Loodushääled”.

Kasvataja. Siin me oleme maagilises metsas. Ütleme tere.

Tere, kuldne päike!

Tere, sinine taevas!

Tere, vaba tuul!

Tere, väike tammepuu!

Kui ilus siin on! Kui palju puid ja seeni! Poisid, milliseid puid te teate? Milliseid seeni sa tead? Aga metsalilled? Hästi tehtud! Poisid, kas taimed elavad mis tahes tingimustes või mitte? Mida nad siis elamiseks vajavad?

3. Mäng “Leia puu” (Leia koht oma puul lehele - pihlakas, kask, vaher)

Poisid, milleks teie arvates taimed on? Sul on õigus, puud annavad meile palaval päeval jahedust, kaitsevad päikese eest, lilled kaunistavad meie elu, ravimtaimed aitavad haiguste vastu. Mis te arvate, mida nad seentega teevad? Hästi tehtud, kui palju teate metsataimedest. Soovitan mängida näppudega, me teame head sõrmeharjutust “Seenelkäik”

4.Sõrmede võimlemine"Korja seeni"

Üks kaks kolm neli viis! (Lapsed suruvad sõrmi rütmiliselt kokku ja lahti)

Otsime seeni.

Esimene seen on puravikud, (masseerige pöidla falanksi küünest kuni sõrme aluseni)

Astuge korvi.

Puravik seisab (masseeri nimetissõrme)

Kõrgel jalal.

Leiti puravikud (keskmise sõrme masseerimine)

Otse kase all.

Ja õlitaja on peidus - (masseerige sõrmusesõrme)

Nii kangekaelne ta on.

Nad leidsid kännult seeni (masseerides väikest sõrme)

Terve väike meeskond

Täiskorv (korvi moodustamiseks lõigake sõrmed põimuma)

Korjasime seeni

Toome ära, puhastame ära,

Supp on valmis! (Hõõruge peopesasid kokku, tehke nimetissõrmega ringikujulisi liigutusi teise käe peopesal, sirutage käed ette)

5. Sõit sügislillepeenrasse.

Kasvataja. Poisid, vaadake, seenel on leht, aga mis sellele kirjas on? Nüüd kutsub sügis meid aeda lillepeenrasse külla. Sule uuesti silmad ja ma lehvitan võlulehte ja loen kolmeni.

Kui ilus lillepeenar meil on, kui palju ilusaid sügislilli on.

Kasvataja. Kes teab, mis lill see on? (Roos). See on õige, see on väga ilus lill ja väga õrn. Seetõttu panevad nad selle alati talveks kinni, peidavad ära, et talv teda ei solvaks.

6. Suhtlusmäng "Lahedad sõnad"

Lapsed seisavad ringis. Ringi keskel on õpetaja, kelle käes on roos. Kõik ütlevad sõnu:

Poisid seisid ringis,

Nad nägid Rose'i.

Lill tuleb üle anda,

Ütle häid sõnu.

(Sööge ringis ja hääldage sõnu - omadussõnu).

7.Roosi modelleerimine.

Ja selleks. Et meil oleks nii ilus lill, soovitan teil see teha. Võtke istet, soojendage oma käed nii, et need muutuksid osavaks nagu mustkunstnikul, ma näitan teile, kuidas seda õigesti voolida ja saate tööle asuda.

Lille valmistamine.

Kasvataja. Hästi tehtud poisid! Te kõik tegite seda ilusad lilled. Ja et neid oleks mugav rühmas hoida, istutame need korvi.

8. Kollektiivne töö “Roosikorv”

Lapsed kinnitavad lilled korvi.

Kasvataja. Vaata, kui ilus korv sai!

Noh, poisid, meie teekond on lõppenud.

9. Kokkuvõtete tegemine. Vestlus "Kus me oleme olnud?"

Jelena Tsaplina
Kokkuvõte otsesest õppetegevusest keskmises rühmas teemal “Minu küla”

Haridusvaldkonna kokkuvõte otse keskmises rühmas teemal: "Minu küla»

Sihtmärk: kujundada armastust oma pere vastu küla ning huvi selle mineviku ja oleviku vastu;

Integratsioon haridusvaldkonnad:

1. Sotsiaalne ja suhtlemisaldis – laiendage laste arusaamist oma emakeelest küla, selle vaatamisväärsused, et kasvatada armastust oma kodumaa vastu.

2. Kognitiivne areng- tutvustada lastele nime ajalugu küla, kasvatada uhkust oma kaasmaalaste üle;

3. Kunstiline ja esteetiline - kasvatada armastust kodu, pere, lasteaia vastu.

Eeltöö:

Vestlused teemal küla;

Ekskursioonid parki, raamatukokku, kooli.

Vaadete fotode vaatamine küla;

Osalemine pidulikud üritused, päevale pühendatud ringkond.

Materjalid ja seadmed: Whatmani paberilehed päikese pilt, viltpliiatsid, vaadetega fotod küla

Tunni käik:

Kasvataja. Poisid, seisame ringis, moodustame ümmarguse tantsu. Näidake oma peopesad. Hõõruge neid kokku. Mida sa tunned? (laste vastus – Soojus)

See on lahkete käte ja lahkete hingede soojus. Pakume oma soojust, oma peopesad sõpradele ja me räägime:

Hommik tuleb

Päike tõuseb.

Me läheme,

Lähme heale teekonnale.

Vaatame üksteisele otsa

Räägime endast:

"Kes on hea?

Kes on meie ilusaim?

Lapsed kutsuvad üksteist kordamööda hellitavate nimedega.

Kasvataja. Mul on väga hea meel, et te olete nii südamlikud, lahked, targad poisid. Selliste lastega on huvitav rääkida. Tõenäoliselt arvasite, millest me täna räägime?

(laste vastus on rääkida kodumaast, emast, kohast, kus me elame)

Kasvataja. -Maailmas palju suuri ja väikeseid linnu, külad, külad, külad Ja me räägime omast küla, kõige armastatumast, kõige ilusamast, Bezenchukist. Ütlesin õigesti, et meie oma küla on kõige ilusam?

(laste vastus – ilus)

Kasvataja. - Palun öelge, mis teile meie juures meeldib küla?

(laste vastus - ilusad lillepeenrad, mänguväljakud, keskväljakul purskkaev jne)

Kasvataja. - Aga see ei olnud alati nii. Võite ette kujutada, et kunagi ammu selles kohas, kus praegu asub meie oma küla, Seal polnud midagi? laste vastus

Kasvataja. - Meie küla moodustati 1866. aastal. Algul kutsuti « Puteytsevi küla» sest siin on ehitustööd alanud raudtee, meie küla oli küla staatuses, kuid 1950. aastal avastati siit naftavälja, algas naftatöötlemistehaste areng ja kiire kasv. küla.

Kõik, kes meie majas elavad küla, peab seda kõige ilusamaks, mugavamaks ja püüab teha midagi kasulikku, vajalikku ja jätta endast maha hea mälestuse. Meil on palju inimesi, meie kaasmaalasi, kes teevad selleks kõik küla muutus ilusamaks, rikkamad, oleme uhked nende teraviljakasvatajate, loomakasvatajate, õpetajate, arstide üle, kes inimesi õpetavad ja ravivad. Samuti oleme uhked oma sportlaste üle, kes osalevad erinevatel võistlustel, luuletajate üle, kes kirjutavad nii toredaid luuletusi. Need on kõik meie kõrval elavad kaasmaalased, kellest saame eeskuju võtta, kelle üle uhkust tunda. Kui olete veel koolieelik, peate ikkagi tegema suuri, häid tegusid. Vahepeal peate omasid armastama küla ja armastada tähendab teda tunda.

Mängime mängu: "Mida sa tead oma küla?”

Küsimused:

1. Mis on tänava nimi, kus sa elad? (Laste vastused)

2. Mis tänaval asub meie lasteaed? (Chapaeva tn. 27 a)

3. Mis asub lasteaia kõrval? (elamud)

4. Millised tänavad tunneme küla?

5. Kuidas peaksid inimesed ja lapsed oma lähedasi kohtlema? küla? (hoidke ettevaatlikult puhtana)

Ma näen, et tunnete oma oma hästi küla. Poisid, nüüd soovitan teil väiteid kuulata ja kindlaks teha, kas need vastavad tõele. Kui ei, siis tõestage, et see pole nii.

Mäng "Kas kõik on tõsi, tõestage seda."

1. Meie Külas on palju lasteaedu, koolid.

2. Meie küla asub mere ääres?

3. Kas meil on väljakul monument?

4. Meie peatükk küla B. V. Putin. ?

Lapsed vastavad

Fizminutka "Kui me maha istume"

Meie puhkus on kehalise kasvatuse minut,

Võtke istet:

Kord – nad istusid, kaks korda – tõusid püsti.

Kõik tõstsid käed üles.

Istus, tõusis, istus, tõusis püsti

Justkui neist said Vanka-vstanka.

Ja siis hakkasid nad galoppima,

Nagu mu elastne pall.

(lapsed istuvad toolidel)

Kasvataja. Kas sulle meeldivad mõistatused?

(laste vastus)

Kasvataja. - On erinevaid mõistatusi – loomade, taimede, loodusnähtuste kohta. Nüüd küsite üksteiselt mõistatusi küla.

Lapsed lähevad kordamööda laua juurde, millele on paigutatud vaadetega fotod. küla, räägi ühest neist. Laps, kes on ära arvanud, millisest fotost me räägime, tuleb laua juurde ja näitab seda kõigile lastele.

2. Haigla

3. Võidu park.

4. Kabel.

Kasvataja. Hästi tehtud! Täna rääkisime sellest, kuidas meie küla milline ta praegu on. Oma vastustega näitasite, et tunnete ja armastate oma perekonda küla, austa ajalugu. Kui me oma vestlust lõpetame, unistagem sellest, mida soovite teha küla kui sa suureks saad. Meie unistuste mäng kannab nime “Unistajad”, saame sellega alustada sõnad: "Kui ma suureks saan. ”

(Näide – kui ma suureks saan, hakkan sportlaseks ja ülistan oma küla)

Kasvataja. - Millised imelised unenäod sul on!

Arvan, et igaüks teist saab kindlasti oma unistuse ellu viia. Vahepeal saate seda teha paberil, kasutades viltpliiatseid. Kujutage ette, et olete kesklinnas küla ehitas tohutu Päikese väljaku. Iga päikesekiir on teie unistus. Soovitan teil joonistada oma unistus iga kiire otsa.

Neljast whatmani paberilehest eelnevalt ettevalmistatud materjalile joonistatakse päike koos sellest väljuvate kiirtega, mille lõpus joonistavad lapsed oma unistuse. Pärast joonistamise lõpetamist kõnnivad lapsed ümber laua, vaatavad üksteise joonistusi ja jagavad oma muljeid.

Kasvataja. Ma arvan, et te kõik olete küpsenud, et suudate tunnistada oma armastust meie vastu küla. Mõni luuletustega, mõni lauluga ja mõni lihtsalt heade, heade tegudega.

Selleteemalised väljaanded:

Kokkuvõte otsesest õppetegevusest keskmise rühma lastele teemal: Novokuibõševski riigieelarvelise õppeasutuse 4. keskkooli “Elukutsed”.

Keskmise rühma “Sügislehed” kujutava kunsti vahetu kasvatustegevuse kokkuvõte Eesmärk: arendada ideid sügisest. Eesmärgid: arendada uudishimu, loovat kujutlusvõimet, liigutuste koordineerimist kõnega. õppida.

Keskmise rühma “Sügise kingitused” ökoloogiaalaste otseste haridustegevuste kokkuvõte Eesmärk: koondada ja korrastada lastes kogunenud ideid sügisest. Selgitage laste ideid puu- ja juurviljade, puude nimetuste kohta.

Teise noorema rühma ökoloogiaalaste õppetegevuste kokkuvõte teemal “Köögiviljad”, koos dramatiseerimise elementidega.

Eesmärk: 1. Aidake lastel mõista peresuhteid. 2. Arendada ideid perekonnast kui inimestest, kes elavad koos ja armastavad.

Munitsipaal riiklik eelkool haridusasutus"Lasteaed "Buratino" lk. Amurzet"

Abstraktne

otseselt hariv tegevus

keskmises rühmas teemal

"Seiklused külma kuninganna valduses"

Koolitaja:

aasta 2014

Suund:kognitiivne kõne.

Haridusvaldkondade lõimimine : "Tunnetus", "Ilukirjanduse lugemine", "Kehaline kasvatus", "Tervis", "Suhtlemine", "Ohutus", " Kunstiline loovus", "Muusika".

Laste tegevuste tüübid: mängimine, suhtlemisoskus, motoorne, produktiivne, taju ilukirjandus, muusikaline ja kunstiline.

GCD eesmärk:laste ideede arendamine külmetushaiguste ennetamise kohta .

Tarkvara ülesanded:

Hariduslik:

Hariduslik:

Arendage mõtlemist, loogikat, dialoogilist kõnet, sõnamoodustusoskust, aktiveerige sõnavara uute sõnade ja mõistetega (gripp, seen, mähis, pisikud);

Hariduslik:

Integratiivsete omaduste kujunemise kavandatud tulemused:

Omab selgeid, teadlikke esialgseid ettekujutusi tervisest ja ohuteguritest, mõistab oma tegude ja tegude tagajärgi;

Sõnastab selgelt tervisliku eluviisi aluspõhimõtted, mõistab nende põhimõtete rikkumise tagajärgi ning vastavalt sellele korraldab oma käitumist teatud tingimustes ja olukordades;

Oskab hoida vestlust ja väljendada oma seisukohta;

Püüab kujundada oletusi, kogeb eredaid positiivseid emotsioone;

Osaleb mõnuga katsetes ja ilmutab uurivat käitumist;

Näitab eredalt kognitiivne huvi mitte ainult vahetult tajutavatele objektidele, vaid ka varem nähtule, kuuldule, õpitule;

Suhtleb mängu- ja kognitiivsete probleemide lahendamisel aktiivselt ja lahkelt õpetajate ja eakaaslastega.

GCD läbiviimise vorm: eesmine, alarühm.

Meetodid:

Eeltöö: S. Mihhalkovi luuletuse “Flu” päheõppimine; vestlused tervislike eluviiside, eriti külmetushaiguste teemal; võimlemiskompleksi õppimine; koostöö vanematega küüslauguripatsite valmistamisel, millega lapsed tulevad GCD-sse.

Materjalid ja seadmed: GCD multimeedia tugi; paberist taskurätikud igale lapsele; kimpude ja chihunide lukkude mudelid; Kutalka nukk; seatud paberist riided mängu “Riieta nukk vastavalt ilmale” eest; ventilaator; puuvillapallid; ämber ja prügikott; kaitsemaskid vastavalt laste arvule; Kinderi üllatuskarbid ja pitsid vastavalt laste arvule; hakitud küüslauk; vitamiinimahl tassides vastavalt laste ja külaliste arvule; muusikaline saate.

Asukoht: muusikatuba

1. Organisatsioonietapp.

(Küüslauguripatsite ja Tšehhi kingadega lapsed astuvad saali ja tervitavad külalisi).

Koolitaja:Tere, kuldne päike,

Tere, taevas on sinine,

Tere, mu sõbrad,

Mul on hea meel teid kõiki näha!

2. Motivatsioonistaadium.

Poisid, täna on nii ilus talvine pakase päev ja meil kõigil on hea tuju. Kuid kas olete märganud, et külma ilmaga hakkavad inimesed sagedamini haigeks jääma, kas nad külmetavad? Juhtub, et haigeks jääb terve rühm lasteaias või terve klass koolis...

Kas teid vaevab praegu külm? Ja kui te haigeks jääte, siis kuidas te seda aimate, milliste märkide järgi? (väsimus, köha, aevastamine, nohu, peavalu, halb tuju, palavik, kurguvalu jne). Jah, siis meie omast Head tuju ei jää jälgegi, sest jääme Queen Coldi vangi...

Poisid, ma kutsun teid ekraani ette vaibale istuma, ma tahan teile seda ebameeldivat inimest näidata.

(Lapsed istuvad slaidi nr 1 ekraani ees).

Ühe poisi on see kuri kuninganna juba kinni püüdnud, tema nimi on Grisha(Slaid nr 2).Kuulake, mis temaga juhtus. (Laps loeb ette S. Mihhalkovi luuletuse “Gripp”).

Ma näen kurb välja, mu pea valutab hommikul,

Ma aevastan, olen kähe. Mis on juhtunud? - See on gripp.

Mitte punakas seen metsas, vaid vastik gripp ninas.

Temperatuur on tõusnud, ma valetan ega kurda,

Joon soolasegu ja kuristan hapuga.

Laman ühe päeva, laman teist päeva, ma ei lähe kolmandat päeva lasteaeda,

Ja nad ei luba sõpru sisse, nad ütlevad, et ma nakatan nad.

Nagu nii kurb lugu juhtus poiss Grishaga: ta nakatus mikroobidesse ja ta vangistas Queen Cold. Mis sa arvad, kust ta võis nakatuda? (Lasteaias, poes, kl jõulupuu, transpordis, tänaval, raamatukogus, postkontoris jne).

Poisid, mulle millegipärast tundub, et külmakuninganna kätte jäämine teeb ta väga kurvaks...Kas olete minuga nõus? Siis soovitan teil Grisha vangistusest vabastada ja öelda talle, mida tuleb teha, et kaitsta end kurja kuninganna loitsu eest. Seda me nüüd teeme. Ainult meid ennast tuleb külmakuninganna valdusse transportida ja tema alamaid tundma õppida. Kas sa ei karda? Tubli, te olete väga julged ja sõbralikud poisid!

Lähme teele, sõbrad,

Me ei saa kuidagi viivitada!

Olen kindel, et me oleme koos

Võidame kõik haigused!

(Lapsed liiguvad suvalise muusika saatel õpetaja selja taga).

3. Pealava.

Poisid, me oleme "Villatekkide lossis". Selles lossis elavad "kutalkid", mida juhib nende printsess, printsess Kutalka. Vaata teda. (Näitab soojadesse riietesse mähitud nukku). Miks sa arvad, miks seda nii kutsuti? (Laste vastused ja oletused). Nii Printsess kui kõik, kes selles lossis elavad, käivad väga soojalt riides, mässivad end sisse, aga jäävad siiski haigeks. Miks see teie arvates juhtub? Kuidas riietuda, et vältida haigestumist või alajahtumist? (Riietuma tuleb vastavalt ilmale: ärge riietuge kergelt, kui väljas on külm, et mitte liiga külmaks ja ära külmuda, ja ärge riietuge liiga soojalt, et mitte higistada, et oleks lihtne liikuda ).

Printsess Kutalka valmistus mäest alla jalutama kelgutama ja nüüd ei tea, kuidas õigesti riietuda, isegi tuju on kehvemaks läinud. Aitame printsessi, eemaldame üleliigsed riided. (Mängitakse mängu “Riieta nukk vastavalt ilmale” - Lossi külge riputatakse eelnevalt erinevad riideesemed, lapsed, õpetajaga arutades, millised esemed jätta, eemaldavad mittevajalikud; printsess naeratab).

Hästi tehtud poisid! Räägime printsess Kutalkale ja poiss Grishale üksmeelselt reeglit – "Riietuge vastavalt ilmale!" (Koorikõne).

Ja veel, Kutalka, tee kehalist kasvatust ja sporti nagu meie poisid, mängi rohkem värskes õhus, siis ei jää haigeks! Poisid, näitame Kutalkale harjutusi. (Füüsiliste harjutuste komplekt tehakse meelevaldse muusika saatel):

· "Tugevad mehed."I. p.: kontsad koos, varbad laiali, käed külgedele; käed õlgadele, sõrmed rusikasse kokku surutud; 6 korda;

· "Vaata".I. p.: parem käsi ees, vasakul taga; teha mitmesuunalisi liigutusi kätega edasi-tagasi ja vetruvaid liigutusi jalgadega; 6-8 korda;

· "Pumba rehvid üles."I. p.: jalad veidi laiali, sõrmed surutud rusikasse; järsult painutage ette, puudutage kätega põrandat; aeglane sirgendamine; 6 korda;

· "kükitama"I. p.: kontsad koos, varbad laiali, käed taha lukus; istu maha, võta vastu ja. P.; 5 korda;

· "Tõuse püsti - istu maha." I. p.: istub, jalad ristis; sirutage kätega ette, tõuske püsti; istuge, langetage ennast aeglaselt, käed ettepoole; 5 korda;

· "Tõstke jalg üles."I. p.: istub, jalad ettepoole, käed taga; tõstke parem (vasak) sirge jalg, tõmmake varvas; painutage jalg põlves; siruta jalga jne. P.; 6 korda;

· "hüppamine"jalad lahus, jalad koos, käed vööl, 8X4:

· "Hingamise taastamine" - hinga sügavalt läbi nina, hinga välja suu kaudu; tõstke oma käed külgedelt üles ja alla; 6 korda.

Vaata, meie ees on Microbia palee. Siin elavad Chihunid eesotsas prints Ap-chhiga. Miks kutsutakse palee elanikke aevastajateks? (Laste vastused). Selles palees on aknad alati tihedalt suletud, paleed ei ventileerita kunagi, värske õhk ei tungi siia, nii et siin lendavad mikroobide pilved võivad meid rünnata. Kaitskem end nende eest spetsiaalsete maskidega. (Lapsed kannavad kaitsemaske.)

Nüüd teeme aknad lahti ja ajame paleest kurjad mikroobid välja! (Ekraanil avaneb aken, ekraani taga lülitub sisse ventilaator, tekib värske tuule imitatsioon ja aknast lendavad välja vatipallid-mikroobid, lapsed koguvad need kotti, seovad kinni ja viskavad prügikasti maskid maha võtta).

Oleme kurjadest mikroobidest jagu saanud! Mida peaksime tegema, kui pisikud meie ninna satuvad, mida peaksime kasutama? (Taskurätikuga). See on õige, poisid, ma soovitan teil kasutada pabertaskurätte – pühkige nina ja visake taskurätik minema. Siis ei pea te terve päeva mikroobe taskus kaasas kandma. Ma tean, et teil on sellised taskurätikud. Võtke need välja, puhastage tilad, sest nüüd teevad meie tilad harjutusi. Ja prints Ap-chhile kingime ka taskurätikud. Noh, kõigil on ninad puhtad, võite hakata laadima.

· Avage suu, suruge keele ots suu lae külge; algab suuhingamine (5 korda).

· Suruge sõrmed rusikasse. Sissehingamise ajal avage suu laialt. Sissehingamisel suruge sõrmed lahti (5 korda).

· Hingake 10 korda sisse ja välja läbi parema ja vasaku ninasõõrme.

· Kõhulihaste kiire tõmbamine kõhu sisse, järsult läbi nina välja hingates (5 korda).

· Hingake nina kaudu sisse - väljahingamise ajal tehke koputades häält "m". nimetissõrmed mööda nina tiibu.

Ja mikroobid olid ka hirmul, sest teil on küüslauguga maagilised kaitseripatsid, mille lõhna mikroobid ei talu. Olles tundnud küüslaugu või sibula lõhna, ei lenda mikroobid kunagi tuppa. Kuid siin on probleem – meie külalised istuvad ilma ripatsiteta ja neid võib rünnata prints Ap-chhi armee! Teeme ripatseid ka täiskasvanutele.

Praktiline töö.

(Lapsed istuvad laudades, nende ees on kastid Kinderi üllatustega, pitsid, suurteks tükkideks lõigatud küüslauk. Lapsed saavad ülesandeks pista pits ilma sidumata suurtesse aukudesse ja sisse panna 6 küüslaugutükki. ripats (kuigi kumbki lõigatakse veel 1-2 tükiks, lapsed täidavad ülesande, panevad ripatsid kinni, panevad täiskasvanud endale kohe pitsi ümber ja tänavad lapsi).

Kordame üle, mida peame tegema, et pisikud meid ei ründaks: tuuluta tuba, kanna kaitsemaske ja küüslauguripatseid, tee harjutusi ninale. (Koorikõne).

Aga tuleme tagasi meie poisi Grisha juurde! Natuke veel ja ta on täiesti terve. Nüüd teeb Grisha meiega spetsiaalset akupressuurmassaaži! Istuge ekraani ette.

(näidatud on slaidid nr 3-8)

Khmurilka elab siin, (ninasilla massaaž)

Tease elab siin, (nina tiibade massaaž)

Smeshilka elab siin, (lõua massaaž)

Hernehirmutis elab siin, (kõrvapulkade massaaž)

See on nina - bibka, (ninaotste massaaž)

Kus on su naeratus? (masseerige suunurki)

(Kuvatud on slaid nr 9)

Vaata, Grisha on õnnelik ja ütleb “Aitäh”, ta on täiesti terve, Queen Cold on ta jäisest vangistusest vabastanud! Plaksutage ja rõõmustage koos temaga!

4. Viimane etapp. Peegeldus.

Meie teekond on jõudnud lõpule. Kas sulle meeldis see? Mis sulle kõige rohkem meeldis? (Laste vastused).

Nüüd peaksid nii Grisha kui ka sina vähem haigeks jääma ja püüdma mitte jääda kuninganna külma kätte, sest me teame, kuidas end tema eest kaitsta. Vaatame need lihtsad reeglid üle.

(Slaid nr 10)

Seisame ringis ja soojendame oma peopesad oma soojusega (lapsed puhuvad peopesadesse ja hõõruvad neid tugevalt). Nüüd edastage oma soojust oma sõpradele – hoidke käest ja öelge üksteisele: "Olge terved!" Nüüd soojendage oma peopesad uuesti ja edastage soojust meie külalistele - võtke neil kätest kinni ja öelge ka "Ole terve!" (Lapsed lähenevad külalistele ja võtavad käest kinni.) Vaata, kui soojad ja rõõmsad kõik on!

Meie reisi eduka lõpu auks kutsun nii lapsi kui külalisi Ulybka kohvikusse maitsvaid vitamiinijooke proovima. Soovin kõigile head tervist!

(11. slaid)

GCD eneseanalüüs

Otsesed õppetegevused keskmises rühmas “Seiklused külmetushaiguste kuninganna vallas” viidi ellu eneseharimise teema “Laste kognitiivse tegevuse arendamine läbi eksperimenteerimise teemal “Inimkeha” raames. See GCD kehtib kognitiiv-kõne suund. See peegeldab selliseid haridusvaldkonnad, nagu “Tunnetus”, “Ilukirjanduse lugemine”, “Kehaline kasvatus”, “Tervis”, “Suhtlemine”, “Ohutus”, “Kunstiline loovus”, “Muusika”.

Põhiline eesmärk ECD oli laste ideede kujundamine külmetushaiguste ennetamise kohta .

See eesmärk saavutati järgmiselt ülesanded:

Hariduslik:

Laiendada arusaamist külmetushaiguste tekkemehhanismist, nende ennetamisest ja ravist;

Tutvustage kõvenevat ninahingamist ja akupressuuri.

Arenguline:

Kasvatada huvi enda, oma võimaluste ja võimete tundmise vastu;

Arendage mõtlemist, loogikat, dialoogilist kõnet, sõnamoodustusoskust, aktiveerige sõnavara uute sõnade ja mõistetega (gripp, seen, mähis, pisikud);

Arendada huvi füüsilise tegevuse ja spordi vastu;

Arendada sõrmede ja käte peenmotoorikat.

Hariduslik:

Kasvatage soovi hoolitseda enda ja ümbritsevate tervise eest, olla inimestele kasulik.

Probleemi lahendamine saavutati meetodid: lugu, vestlus, mäng, loogiline arutluskäik, laste praktilised tegevused, vaatlus, produktiivne tegevus, selgitused, juhendamine, arutelu, illustratsioonide demonstreerimine.

Töö vorm lastega oli frontaal ja alarühm.

Organisatsiooniline ja motivatsioonietapp aitas kaasata lapsi mängu- ja õppetegevustesse, arendada nende kogemust raskuse tuvastamisel ja selle põhjuse mõistmisel (õpetaja juhendamisel). Lapsed said võimaluse teha loogilisi järeldusi ja teha oletusi eelnevalt nähtu, kuuldu ja teadmise põhjal. Selle etapi läbiviimiseks tehti eeltööd poeetilise teksti päheõppimisel. Selles etapis oli peamiselt laste suhtlustegevus, aga ka ilukirjanduse tajumine. Teksti arusaadavuse hõlbustamiseks ja sarnase kõlaga mõistete (“seen” – “gripp”) selgitamiseks kasutati multimeedia saatel.

Pealava oli suunatud kõigi seatud programmieesmärkide elluviimisele, laste produktiivse, mängulise, motoorsete, suhtlemis- ning muusika- ja kunstitegevuse arendamisele. Selles etapis üritasid lapsed oma eeldusi sõnastada

(näiteks miks "kutalki" ja "tšikhunid" nii kutsutakse), soovitas probleemide lahendamise viise, kogeti ilmunud tegelastelt eredaid positiivseid emotsioone ja nende heategusid nende suhtes. Lapsed näitasid, et neil on esmane arusaam tervisliku eluviisi põhiprintsiipidest ja nad ei väljendanud kahtlust nende järgimise vajalikkuses. Sellel etapil liikusid lapsed palju - tehti füüsilisi üldarendusharjutusi, nina tervise harjutusi, akupressuuri.

Praktilised tegevused aitas lastel lahendada mitmeid probleeme. Selle rakendamise kaudu arenesid sõrmede ja käte peenmotoorika (kingapaelte keerdumine, väikeste küüslaugutükkidega töötamine), FEMP-i teadmisi värskendati (kuue piires lugemine, mõistete “rohkem - vähem” kinnistamine), täideti õppeülesandeid. lahendatud arendada soovi teiste inimeste tervise eest hoolitseda ja neid aidata. Laste muusikateoste kuulamine aitas kaasa kiiremale töötempole ja vastas NOD-i teemale (“Merry Exercise”, “Merry Winter”). Selle laste loomingulisuse ja kohese praktilise rakendamise toote valmistamise töötuba näitas laste tehtud töö tähtsust ja vajalikkust.

Peal viimane etapp ja refleksiooni staadium lapsed hindasid oma tegevust, avaldasid muljeid ja jagasid raskusi. Multimeedia toe kaudu tegid nad õiged järeldused neile kättesaadavate külmetushaiguste ennetamise meetodite kohta. Lõpuhetk näitas, kui soojalt ja hoolikalt kohtlevad lapsed üksteist ja neid ümbritsevaid täiskasvanuid. Pidulik vitamiinimahlaga “teeõhtu” koos täiskasvanutega näitas, kui aktiivselt ja lahkelt lapsed õpetajatega suhtlevad. Ajaliselt kestis NOD kauem, kui San Pins ette nägi. See on tingitud selle integreerimisest. Üldjoontes oli NOD edukas, ülesanded lahendatud ja eesmärk täidetud. ECD rakendamine aitas kaasa selliste integreerivate omaduste arendamisele nagu "uudishimulik, aktiivne", "emotsionaalselt reageeriv", " Olles valdanud suhtlusvahendeid ja suhtlemisviise täiskasvanute ja eakaaslastega“, „Oskab lahendama eakohaseid intellektuaalseid ja isiklikke ülesandeid (probleeme“, „Olles omandanud universaalsed eeldused õppetegevuseks“, „Omanud vajalikud oskused ja võimed”. Töö teemaga jätkub. ECD-d rakendama kutsuti rühma vanemad.

Töökoht: MADOU "Kurmanajevski lasteaed nr 1 "Teremok" üldarengu tüüpi kunstilise ja esteetilise arengu prioriteetse rakendamisega" lk. Kurmanaevka, Orenburgi piirkond

Sihtmärk: süstematiseerida laste teadmisi.

Programmi sisu:

Hariduslikud eesmärgid:

Kinnitada laste teadmisi rändlindude kohta, oskust loendada objekte 5 piires; seostada arv esemete arvuga; kinnistada teadmisi geomeetriliste kujundite ja värvide kohta; oskus moodustada etteantud häälikuga sõnu.

Arendusülesanded:

Arendada laste kognitiivset ja mänguhuvi;

arendada suulist kõnet, tasakaalu, loovat kujutlusvõimet, tähelepanu;

arendada vaatlusoskust.

Õppeülesanded:

Soodustada hoolivat suhtumist loodusesse;

lapsi harida õige käitumine Metsas.

Sõnastiku kallal töötamine: rikastage koolieelikute sõnavara sõnadega: sipelgapesa,

sipelgas, korrapärane, portree.

GCD korraldamiseks ja läbiviimiseks keskkonna loomine: projektor, illustratsioonid rändlindudest, geomeetriliste kujunditega ümbrik, mõistatusega lipp, liumägi sipelgapesaga, numbrid, värvilisest papist välja lõigatud kivikesed, pink, albumilehed igale lapsele, pliiatsid, 2 jõulukuuske, a muinasjuttu viiv uks, linnuhäältega kassett, kurva ja rõõmsa Lesoviki portreed vastavalt laste arvule.

Eeltöö: Mõistatuste arvamine, luuletuste õppimine: “metsareeglid”, “Tere mets”.

Laste tegevuste suunamise tehnikad:

1. Verbaalne: Kirjandussõna, mõistatuse küsimine, vestlus.

2. Praktiline: Laste loovus, liigutuste jäljendamine (ära kuku ojasse), mäng.

3. Visuaalne: illustratsioonide, plakatite, numbrite, geomeetriliste kujundite demonstreerimine.

4. Mäng: Mängu olukord.

Organisatsiooni vormid ühistegevus:

Laste tegevused

Ühistegevuse korraldamise vormid ja meetodid

Mootor

Oja ületamine

Mängu olukord

Kommunikatiivne

sisekaemus

Kognitiivne

mäng "Igal kujundil oma kodu"

mõelge sõnale heliga "M"

Muusikaline

Muusika saatel mängimine

Tootlik

Lesoviki portree joonistamine

Ilukirjanduse ja folkloori tajumine

Luule lugemine

Mõistatuse lugemine

GCD plaan.

1. Sissejuhatav osa ( üllatusmoment"Lesoviki külaskäigul.") 5 minutit.
2. Põhiosa 13 minutit.

Oja ületamine

Mäng "Igal figuuril on oma kodu."

Mõistatuse äraarvamine

Mõelge sõnale heliga "M"

Lesoviki portree joonistamine.

3. Lõpuosa. 2 minutit. Hüvasti Lesovikiga; tagasi lasteaeda; sisekaemus.

GCD liikumine

Lapsed istuvad vaibal.

Koolitaja: Lapsed, kas soovite muinasjuttu sattuda? (Linnulaulu helide salvestis.)
- Poisid, kelle hääled need on? Kus neid kuulda saab? (metsas)

Poisid, selgub, et teie ja mina oleme sattunud metsalagendikult! Vaata, kui ilus see ümberringi on!

Koolitaja: mööda maagilist rada

Saame siseneda muinasjuttu.

Muusika hakkab kohe käima,

Saame sattuda muinasjuttu.

(Nad lähevad läbi ukse, mis viib muinasjuttu.)

Lapsed: Tere, mets,

Tihe mets,

Täis muinasjutte ja imesid.

Millest sa lärmad?

Pimedal, tormisel ööl?

Mida sa meile koidikul sosistad,

Kõik kastes, nagu hõbedas?

Kes on peidus sinu kõrbes,

Milline loom? Mis lind?

Ava kõik, ära varja seda,

Näete: me oleme omad.

(Lesovik siseneb)

Kasvataja: Oh, kes see on?

Lesovik: See olen mina, hallipäine vanamees,

Minu nimi on Lesovik.

Ma hoian korda.

Kasvataja: Metsamees, meie lapsed armastavad loodust, oskavad hoolitseda taimede ja loomade eest ning tunnevad metsareegleid. (Laps loeb metsareegleid).

Lesovik: Olgu, me veensime sind, ma lasen sul minna. Kuid tingimusega: peate minu ülesanded täitma. Kas sa nõustud?

No lähme siis metsa jalutama. (Nad lähenevad jõulupuule, linnud istuvad kuusel.) Noh, siin on esimene ülesanne: Mis linnud istuvad jõulupuul?

Kuidas saab neid linde ühe sõnaga nimetada? (rändavad) Miks sa arvad, et neid rändlindudeks nimetati? (Sest nad lendavad sügisel soojematesse kliimatesse ja tulevad tagasi kevadel.)

Mitu lindu istub ladvaoksa peal? Arvutage Nina. Otsige ja näidake

arv, mis vastab sellele lindude arvule.

Mitu lindu istub alumisel oksal? Arvutage Sasha. Leidke ja näidake number, mis vastab sellele lindude arvule.

Mitu lindu istub keskmistel okstel?

Lesovik: Hästi tehtud. Esimese ülesandega saime hästi hakkama. Liigume edasi.

Lapsed koos õpetaja ja Lesovikuga lähenevad jõele.

Kasvataja: Poisid, vaadake, jõgi blokeerib meie teed. Kuidas me saame teisele poole jõge?

Lesovik: Teisele poole jõge pääsemiseks on kaks võimalust. 1. Meetod: võite kõndida üle selle silla või kõndida üle nende kivide. Lihtsalt olge ettevaatlik, et mitte jõkke kukkuda. Poisid, valige ise, millist teed mööda jõge ületate. Ma kõnnin kivikeste peal.

Kasvataja: Ma lähen üle silla.

Lapsed ise valivad, millisel teel nad üle jõe lähevad. Mõned lapsed järgivad Lesovikut ja teised õpetajat.

Lesovik: Oh, ma olen väsinud! Ta võtab taskurätiku välja ja pühib otsaesist. (Sel ajal kukub mu taskust põrandale ümbrik.) Missugune ümbrik minust välja kukkus? Vaatame! (Vaatab ümbrikut, võtab ümbrikust välja geomeetrilisi kujundeid.) Poisid, kas soovite mängida huvitavat mängu? Mängu nimi on "Igal figuuril on oma kodu". Figuurid mängivad lagendikul muusika saatel, kui muusika enam ei kõla, asuvad figuurid nende kodu. Tanya, milline sa oled? geomeetriline kujund. Mis värv see on? (Küsige 2-3 lapselt.)

Suurus: px

Alusta näitamist lehelt:

Ärakiri

1 MDOU “Lasteaed 32 kombineeritud tüüp” Kokkuvõte otsesest kasvatustegevusest keskmises rühmas. Maali "Tanya ei karda külma" põhjal loo koostamine Yarega aleviku diagrammimudeli abil, 2014 Koolitaja: Mingaleva E.V.

2 Pedagoogilise Mingaleva Evgeniya Vasilyevna töötaja täisnimi Töökoht MDOU “Lasteaed 32” Kasutatud üldharidusprogrammi näidis koolieelne haridus Vanuserühm Alushariduse üldharidusliku põhiprogrammi valdkond (suund) Teema GCD Haridusvaldkondade lõimimine Eesmärkide seadmine Programm “Lapsepõlv” Babaeva T.I. Keskrühm “Kõnearendus” Loo koostamine maali “Tanya ei karda pakast” “Kognitiivne areng”, “Sotsiaal-kommunikatiivne areng” põhjal. Eesmärk: sidusa kõne arendamine lastel Kasvatuslikud eesmärgid: - arendada oskust koostada pildi sisu kajastav novell, kasutades diagrammi - mudelit Arengu eesmärgid: - arendada sidusat monoloogikõnet - arendada enesekindlust loo koostamine pildi põhjal Kasvatuslikud eesmärgid: - kasvatada soovi reageerida emotsionaalselt looduse ilule - kasvatada soovi kasutada jutu koostamisel intonatsiooni väljendusvõime vahendeid Kõneülesanded: - harjutada sõnade definitsioonide valimist : talv, lumi, lumehelves – harjutada antud hääliku S jaoks sõnade valimist.

3 Eeltöö lastega Õppetegevuse didaktiline tugi Meetodid ja võtted Laste tegevuste liigid Sissejuhatav osa: korraldusetapp Arvesse võetakse: album “Talv”, pildiseeria; maalid “Lapsed jalutuskäigul”, “Talv”; mäng “Lähme jalutama”; didaktiline mäng"Millal see juhtub?", "Mõelge välja lugu." Lumememm, illustratsioonid, vihjed, lumehelbed Demonstratsioon: maal “Tanya ei karda pakast”, Jaotusmaterjal: näidisskeemid, kaardid neile. Praktiline: mänguharjutus “Nimeta sõna”, mäng “Arvan - arva ära”, kehaline harjutus “Kõnni” Visuaalne: pildi vaatamine, näidise näitamine Sõnaline: kunstiline väljendus, õpetaja jutt, laste jutud näidisskeemide abil. Kõne arendamine. Tööetapid 1. Organisatsioonietapp: Lapsed seisavad poolringis. Lumememm tuleb külla. - Tere lapsed. Mul oli hoovis igav seista, nii et ma astusin teid vaatama. Kas sa tahad, et ma sinuga mängiksin? Mäng "Ma mõistan, arva ära" (lapsed arvavad mõistatusi ja valivad vastuste jaoks omadussõnad - lumi, lumehelves, talv). Eile külmus, kääbused tormasid sisse. Ja sellest kääbust said hoovid valgeks. Mis see on? (lumi) – Kuidas saab lume kohta öelda, milline see on? (valge, kohev, pehme, külm, kipitav, läikiv) Kukkus imelik täht, lebas mu peopesal ja kadus. Millest mõistatus räägib? (lumehelbe kohta) – Kuidas saab lumehelbe kohta öelda, milline see on? (kerge, kohev, nikerdatud, kipitav, õhuline, läikiv, külm, habras) Mul on palju tegemist, olen valge tekk. Ma katan kogu maa, ma valgen väljad, majad, Minu nimi on (talv)

4 - Kuidas saab öelda talve kohta, milline see on? (külm, pakane, lumine, äge, maagiline, ilus) Lumememm kiidab lapsi. Põhiosa 2. Motivatsiooni- ja orienteerumisetapp: - Kallis lumememm, poisid, täna tahtsin teile tutvustada uut pilti. - Oh, jah, ma tean seda tüdrukut. Vaatamata külmale läheb ta alati jalutama. - Selle tüdruku nimi on Tanya. Lumememm, kas sa oskad pildi põhjal loo kirjutada? - Muidugi mitte. - Poisid, mida ma peaksin tegema? (laste vastused) Maali vaadates: -Mis aastaaega on maalil kujutatud? (talv) - Miks sa nii arvad? (lumi lamab maas, puud) -Kes on sellel pildil joonistatud? (tüdruk Tanya) -Kuidas tüdruk on riides? (soe, sest väljas on külm) -Mis ta kannab: millist mütsi? (soe, kootud) milline mantel? (ilusad, talvised) millised saapad? (pruunid, soojad) millised labakindad? (kohev, pehme, villane) – lumememmele meeldis väga, kuidas sa vastasid. Füüsiline harjutus “Jalutuskäik”: Väljas on pakane ja tuuline, Lapsed kõnnivad õues. Käed hõõrutakse, Käed soojendatakse. Et jalad ei külmeks, trampigem veidi. Me ei karda pakast, me tantsime rõõmsalt. (kõndima) (hõõruge käsi kokku) (tampima) (plaksutage käsi) (ring) 3. Praktiline etapp: - Lumememm kuulas sind ja tahab olla esimene, kes räägib tüdrukust Tanyast.

5 Ühel pakaselisel talvepäeval tahtis Tanya jalutama minna. Ta pani selga talveriided roheline mantel. Ta pani pähe ja kaela ema kootud sooja koheva salli ja mütsi. Tanya pani jalga karvased pruunid saapad. Tüdruk võttis ämbri, labida ja kelgu ning läks õue. Tanya läks õue ja seal sadas lund. Kindale kukkus üks lumehelves. Kuigi talvel on külm, ei karda Tanya külma! (seejärel eemaldab oma diagrammi) Lapsed panevad paika näidisskeemi ja jutustavad pildi põhjal oma lugusid. (küsitlus 3-4 inimesega) Õpetaja ja lumememm kiidavad lapsi selle eest huvitavaid lugusid. Järgmisena pakub Lumemees mängida oma lemmikmängu. Mäng "Ütle sõna". (kes oskab nimetada rohkem talvesõnu, mis algavad häälikuga C; iga sõna juures lumehelves) Lumi, lumehelves, lumememm, lumehang, kelk, lumesadu, mootorsaan, härjapoiss, tihane, Lumetüdruk, jääpurikas. Lõpuosa 4. Reflektiivne-hinnav etapp: - Kes tuli meile külla? - Mida me lumememmele õpetasime? - Kelle lugu sulle meeldis? - Milliseid mänge lumememm teiega mängis? - Kas teil oli raskusi?


NOJABRSKI LINNA OMAVALITSUSKOHALDUS Nojabrski linna HARIDUSPIIRKONNA omavalitsuse moodustamise "KÕNEARENDUS" autonoomne koolieelne haridusasutus "LUKOMORYE"

MBDOU d/s "Romashka" s. Terbuny Lesson märgib teises juuniorrühmas. Teema: "Talv ja talvised tegevused." Koolitaja: Belokopytova L.N 2016 Eesmärgid: - Laiendada laste teadmisi hooaja – talve kohta.

Munitsipaaleelarveline koolieelne õppeasutus lasteaed 52 Stary Oskol linnaosa "Pääsuke" Sidusa kõne arendamise õppetegevuse kokkuvõte "Talv" (kooli ettevalmistusrühm)

30. jaanuaril 2019 toimus “Mesilase” rühmas avatud tund teemal “Talv on meile külla tulnud”. Dirigeerib N. I. Kokoreva Õppetund “Talv on meile külla tulnud” on hariv. Korraldatud

MDOU "Lasteaed 32 kombineeritud tüüp" Õppetegevuste kokkuvõte "Ohtlikud jääpurikad" 2. juuniorrühmas Kasvataja: Evseeva S.A. aprill, 2018 Diplomeeritud õpetaja täisnimi

Abstraktne avatud klass teises juuniorrühmas “Talv-talv on meile külla tulnud” Eesmärk: võtta kokku laste teadmised talvehooajast, talverõõmudest, talveriietest. Laiendage laste silmaringi, vormige

Munitsipaalkoolieelne haridusasutus Istrinsky üldarengu tüüpi lasteaed 5 munitsipaalrajoon. Teema sõlmede kokkuvõte: “ Talvine lõbu"(2-3-aastastele lastele) Õpetaja: Denikaeva Kristina

2. juuniorrühma lastele pideva vahetu kasvatusliku koolituse korraldamine teemal “M. Pletskovski muinasjutu “Milline talv võib olla” jutustamine”, ebatraditsiooniline joonistustehnika “Lumetuisk”. Autor

Teise juuniorrühma avatud tunni kokkuvõte “Zimushkazima tuli meile külla” Koostanud: Irina Georgievna Aleksandrova. MKDOU - Novosharapsky lasteaia õpetaja 18.12.2018 Eesmärk: Kokkuvõte

Munitsipaal autonoomne koolieelne haridusasutus lasteaed 18 “Žuravuška” Krasnokamenski Trans-Baikali territoorium Haridustegevuse kokkuvõte teemal “Räägime karupoegale, mis see on

MDOU "Lasteaed 32 kombineeritud tüüp" märts 2015 Yarega küla Kasvataja: Valneva O.P. Otsese täisnime kokkuvõte pedagoogiline Valneva Olesya Pavlovna töötaja Töökoht MDOU "Laste

VALLARIIK KOOLIEELNE HARIDUSASUTUS LASTEAED "MUINASJUTU" KOMBINEERITUD TÜÜP KUPINSKI RAjoon Kõnearengu teemalise avatud tunni kokkuvõte (ilukirjanduse lugemine keeles

Marsruutimine OD keskmise rühma lastega Lugemine vene lastele rahvajutt“Õde rebane ja hunt” (kõnearendus) Vanuserühm: keskmine. Koolitaja: Bakhilova Alla Viktorovna Haridus

MDOU "Liitlasteaed 32" Kokkuvõte ühistegevusest aastal keskkonnaharidus“Niidul” keskmises rühmas Lõpetanud: õpetaja Us Valentina Aleksandrovna küla. Yarega 2016

Autonoomne munitsipaalkoolieelne haridusasutus “Kombineeritud tüüpi lasteaed 9 “Korablik” Novotroitski linnas, Orenburgi oblastis” Abstraktne teema: “ Talvised nähtused loodus" Hariv

Belomorsky munitsipaalrajooni munitsipaalkoolieelne haridusasutus "Üldist arendavat tüüpi Belomorsky lasteaed, mille prioriteet on kunstilise ja esteetilise tegevuse elluviimine

JEKATERINBURGI LINNA HALUTUSE HARIDUSOSAKOND OMAVALITSUSE EELARVELINE EELKOOLNE HARIDUSASUTUS LASTE 385 MBDOU lasteaed 385 Õppetegevuste kokkuvõte kõne arendamisest keskmises rühmas

VALLA KOOLIEELNE HARIDUSASUTUS "LASTEAED 4 "SOLNÕŠKO" LINNAOSAS SARATOVI PIIRKONNA ZATO SVETLYY

MDOU "Kindergarten 32 kombineeritud tüüp" OOD vestluse kokkuvõte: "Mis on teater?" ( haridusvaldkond“Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng”) 5. rühm “Maikellukesed” (ettevalmistav) Õpetaja: Goreva

MDOU "Lasteaed 32 kombineeritud tüüp" Kokkuvõte ühistegevusest kommunikatiivse arengu alal rühmas 7 "Rukkililled" "Kevadine lumi, väga sügav" Kasvataja: Efremova L.A. märts 2018 küla

Projekt “Zimushka-talv” MBDOU lasteaia 59 kombineeritud tüübi keskmises rühmas Kasvataja Lidiya Valentinovna Elistratova Kõrgem kategooria Odintsovo linn Projekti tüüp: loominguline ja uurimistöö Kestus:

Omavalitsuse koolieelne haridus riigi rahastatud organisatsioon“Amuuri oblasti Tynda linna lasteaed 5 “Tyndenok” Kokkuvõte otsesest kasvatustegevusest teadmiste vallas “Kuidas sünnib

MDOU "Lasteaed 32 kombineeritud tüüp" Kasvataja: Morar E.P. 2013. aasta vahetu kasvatustegevuse kokkuvõte Õpetaja täisnimi Töökoht (koolieelse lasteasutuse nimi

Lõimitud õppetegevuste kokkuvõte 2 ml-s. rühm "Teekond lumehelbe juurde" Haridusvaldkondade integreerimine: tunnetus, sotsiaalne kommunikatiivne, kõne, kunstiline ja esteetiline,

OMAVALITSE AUTONOOMNE EELKOOLNE HARIDUSASUTUS LASTEAED 48 “JAGODKA” KÜLA SVERDLOVSKI ŠŠELKOVSKI PIIRKOND MOSKVA PIIRKOND 141140, Moskva oblast, Štšelkovski rajoon

Munitsipaalkoolieelne haridusasutus Lasteaed "Zhuravushka" s. Vavozh GCD kokkuvõte aastal ettevalmistav rühm Jutustamine maali “Talvelõbu” põhjal Õpetaja O.V 2016. aasta eesmärk:

Õppetund sidusa kõne arendamiseks III ODD-tasemega laste ettevalmistusrühmas teemal "Talv" Eesmärgid: Õpetaja-logopeed MBDOU DS 17 Kochneva A.V Haridus: 1. Õpetage lapsi koostama lugu, mis põhineb toetamisel.

MDOU "Lasteaed 32 kombineeritud tüüp" Kasvataja: Morar E.P. 2015. aasta vahetu kasvatustegevuse kokkuvõte Õpetaja täisnimi Töökoht (koolieelse lasteasutuse nimi

MDOU üldhariduslasteaed 22 “Ivushka”. Kõnearenduse tundide kokkuvõte vanemas rühmas 9 “Fidgets”. Teema: "Kirjeldava loo koostamine võrdluspiltide abil." Õpetajad: K.

Vallavalitsuse eelarveline koolieelne õppeasutus "Lasteaed "Kuldkukk" Otsese õppetegevuse kokkuvõte Teema "Reis talvine mets» Läbi pedagoogilise

ANO DO "Lapsepõlve planeet "Lada" lasteaed 188 "Stepashka" Toljatti Vanema rühma lastega tunni kokkuvõte "TALV" Monoloogikõne arendamine lastel koolieelne vanus Ivleva I.P. Tolyatti Teema:

MBDOU "Lasteaed 108". Vahetu kasvatustegevuse kokkuvõte keskmises rühmas: “SÕBRAD LUMEMEMMELE” Vahetu õppetegevuse liik: joonistamine Koostanud: õpetaja

Vallavalitsuse eelarveline koolieelne õppeasutus lasteaed 23 HARIDUSLIKU MÄNGU ​​OLUKORRA KOKKUVÕTE KÕNEARENDUSELEMENTIDEGA TEEMA: JUTUJUTUSTAMISE ÕPETAMINE PILDI JÄRGI “TALVEMEELELAHUTUS”.

Shuvalova Svetlana Vasilievna Koolieelne haridusasutus Kopeiski linnaosa lasteaed 47 KÕNEARENDUSE ALANE KONSULTATSIOON „TERE! TALV-TALV!” Eesmärk: läbitu kordamine

MDOU "Kindergarten 32 kombineeritud tüüp"" GCD kokkuvõte haridusvaldkonnas "Kunstiliselt esteetiline areng» Teema: “Crybaby Icicles” 2. juunior rühm Õpetaja: Kuchkarub E.A. 2015. aasta Abstraktne

Projekt "Talv-talv!" keskmine rühm “B” Koostanud: Astashenkova A.A., Sapunova T.I. - koolieelse lasteasutuse “Lasteaed 2” õpetajad Valge vaade projekt: lühiajaline (1. detsembrist 2015 kuni 15. jaanuarini 2016) Projektis osalejad:

Haridusvaldkonna “Suhtlemine” keskmise rühma vahetu kasvatustegevuse kokkuvõte. Ilukirjanduse lugemine. Teema: MADOU üldarenduslasteaia õpetaja “Talv - talv”.

Riigieelarveline koolieelne õppeasutus Peterburi kesklinna rajooni lasteaed 17 Sihipärane jalutuskäik vanemate lastega kõnerühm 2 teemal: “Lund vaadates

Meistriklass “Talvine jalutuskäik” (keskrühm) Eesmärk: kognitiivse tegevuse kujundamine ja laste silmaringi avardamine läbi organiseerimise mängutegevus. Eesmärgid: täiendada laste sõnavara.

MOSKVA LINNA HARIDUSOSAKONNA IDA rajooni HARIDUSKONTOR RIIGI EELARVELINE HARIDUSASUTUS KOMBINEERITUD LASTEAED 1224 Kirjanduslik ja muusikaline stsenaarium

MDOU "Lasteaed 32 kombineeritud tüüp" Ettevalmistusrühma ühistegevuse kokkuvõte Kasvataja: Evseeva S.A. 2016. a kasutatud alushariduse üldharidusprogramm

Munitsipaalkoolieelne õppeasutus "Lasteaed 91" Kõnearenduse õppetegevuste kokkuvõte teemal: "Kirja kirjutamise õppimine" ettevalmistusrühma lastele (6.-7.

Mavricheva Svetlana Aleksandrovna, Kostroma piirkonna Sharja linnaosa eelarvelise koolieelse haridusasutuse “Lasteaed 11 “Zvezdochka”” õpetaja. GCD teema:

MDOU “Kombineeritud lasteaed 32” Kaunite kunstide vahetu kasvatustegevuse kokkuvõte teemal: “Ettevaatust! Kevadine jää jõel Ukhta" lastega teiseks noorem rühm kasutades IKT-d.

Volodino küla eelarveline koolieelne haridusasutus lasteaed “Kolosok” Ettevalmistusrühma kõne arendamise õppetunni kokkuvõte “Talv. Talveriided"

Riigieelarveline koolieelne õppeasutus Peterburi kesklinna rajooni lasteaed 17 Sihipärane jalutuskäik Prudki talveparki vanema kõnerühma 2 lastega teemal:

Kokkuvõte haridustegevusest "Talv" MTÜ " Kõne arendamine» vanem rühm Svetlana Jurjevna Karovajeva, õpetaja, lasteaed 188 “Stepasha” ANO DO “Lapsepõlveplaneet “Lada” Ülesanded: Arendus:

Ganichkina Elena Sergeevna Munitsipaalkoolieelne haridusasutus kombineeritud tüüpi lasteaed 11, Fryazino linn, Moskva piirkond HARIDUSTEGEVUS ETTEVALMISTUSKOOLIS

Maal sarjast Meie Tanya O ja Solovjova >>> Maal sarjast Meie Tanya O ja Solovjova Maalid sarjast Meie Tanya O ja Solovjova Esemed või mänguasjad tuleks valida vastavalt. Ja seal

VALLAEELARVE EELKOOLNE HARIDUSASUTUS "Lasteaed 36" Pedagoogiline projekt lume ja jää omaduste uurimisest 4-aastaste lastega “Miks on ümberringi valge? Lund on palju!" ulatus:

Vallavalitsuse eelarveline koolieelne haridusasutus "Lasteaed "Rodnichok" s. Bykov Otsene haridustegevus. Vanem rühm Teema: “Kohtumine Talvetalvega” Hariduslik

Riiklik õppeasutus Moskva linna kombineeritud lasteaed 2035 SVOUO CONSPECT klassid noorema rühma laste kõne arendamiseks Teema: “Jutu koostamine pildi “Sõidame” põhjal”



Parimad artiklid sellel teemal